W Kietrzu zawaliła się ściana w budynku mieszkalnym

Podaj dalej!

25 czerwca 2021 roku o godzinie 18:29 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach otrzymał zgłoszenie o przerwanym gazociągu przy budynku jednorodzinnym przy ulicy Okrzei w Kietrzu.

 

Przybyły na miejsce kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że doszło do rozszczelnienia gazociągu doprowadzającego gaz do budynku w wyniku zawalenia się jednej ze ścian obiektu. Na miejsce zadysponowano grupy specjalistyczne. Wyciek gazu został zlikwidowany przez pogotowie gazowe.

– Psy ratownicze ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Jastrzębie Zdrój” oraz metody nasłuchowe wdrożone przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „Brzeg” wykluczyły obecność osób poszkodowanych w gruzowisku. Ponadto wykonano odgruzowanie przy pomocy koparko-ładowarki – informuje mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Przybyły na miejsce przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego nakazał właścicielowi zabezpieczenie budynku oraz terenu przed dostępem osób trzecich do czasu wydania decyzji przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W działaniach uczestniczyło 21 zastępów PSP i OSP w sile 52 strażaków w tym SGPR „Jastrzębie Zdrój”, SGRT „Brzeg” oraz grupa operacyjna Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu i grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach. Ponadto w działaniach uczestniczyli przedstawiciele WBiZK Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Foto: KW PSP Opole

źródło: O!POLSKIE RATOWNICTWO

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Wypalanie kabli przyczyną zadymienia budynku w Wołczynie

sob Cze 26 , 2021
W piątek 25 czerwca o godzinie 20:45 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku przy ulicy Kościuszki w Wołczynie.   Po dotarciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie. W budynku panowało silne zadymienie. Po wejściu do niezamieszkałego budynku okazało się, że nieustalona osoba wypalała miedziane kable w wannie. […]