Uwaga! Konkurs! „Zabytek w kadrze” – konkurs fotograficzny

Podaj dalej!

Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Zabytek w kadrze”. Tematyka fotografii obejmuje zabytki ruchome i nieruchome  z terenów powiatu nyskiego np. zamki, pałace, kościoły, kamienice, pomniki, wille, mosty, wiadukty, stacje kolejowe, cmentarze, kapliczki, krzyże przydrożne, stare parki i ogrody, miejsca upamiętniające wydarzenia historyczne lub działalność wybitnych osobistości oraz  inne obiekty.

 

Na fotografii można  uwiecznić panoramę miast i wsi, ciekawe układy architektoniczne (np. układ starego miasta, układ zabudowy wiejskiej, zespół budynków tworzących spójną całość).

Być może, kogoś zainteresuje drobny detal w jakimś obiekcie zabytkowym, jego fotografia również może wziąć udział w konkursie.
W naszym otoczeniu jest wiele ciekawych śladów przeszłości, przedmiotów, które można znaleźć w piwnicy, na strychu lub gdzie indziej, one także mogą być obiektem naszego zainteresowania wartym utrwalenia.
Za pomocą aparatu fotograficznego lub telefonu robimy ciekawe zdjęcie   wybranemu obiektowi/przedmiotowi. Następnie krótko opisujemy go  (nie więcej, niż 1000 znaków ze spacjami). Opis powinien zawierać lokalizację oraz informację o zabytku – co to za miejsce/przedmiot, co przedstawia oraz  uzasadnienie –  dlaczego wybrałaś/eś właśnie ten zabytek.
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2021 r.

 O szczegółach konkursu można przeczytać na stronie:

http://www.muzeum.nysa.pl/web.n4?go=832

Zbliżające się wakacje są wspaniałą okazją do wyszukiwania  śladów przeszłości, które mogą nas zainteresować i zainspirować do uwiecznienia na ciekawie wykonanej fotografii.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Koordynatorem konkursu w naszej szkole jest Pani Marta Kufieta.
Osoby chętne do udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się do koordynatora.
Na autorów ciekawych zdjęć czekają  nagrody.

 

 

źródło: Zespół Szkół Technicznych w Nysie

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Bieg Nyski dla zawodnika z Nysy

śr Cze 9 , 2021
Za nami 8 edycja Biegu Nyskiego. Dopisała aura i frekwencja, a biegacze mieli do pokonania malowniczą trasę nad Jeziorem Nyskim. Na starcie zameldowało się przeszło 500 zawodników. Po raz pierwszy zawody wygrał mieszkaniec Nysy. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na tzw. lotny start po wale nyskiego akwenu. To środki […]