Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Trzech kierowców straciło prawo jazdy za niebezpieczną prędkość

Podaj dalej!

Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na drodze. Dlatego policjanci codziennie kontrolują prędkość, z jaką przemieszczają się kierowcy. W sobotę namysłowska drogówka zatrzymała uprawnienia do kierowania kolejnym kierowcom za niebezpieczną jazdę. Niechlubny rekordzista to 19-latek, który jechał aż o 87 km/h za dużo.

Policjanci z Namysłowa każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wykorzystując do tego m.in. wideo-rejestratory i ręczne mierniki prędkości. Szczególnym nadzorem objęte są odcinki dróg w terenie zabudowanym, gdzie przy jezdni częściej pojawiają się piesi i rowerzyści. Wobec osób, które rażąco lekceważą ograniczenia prędkości są wyciągane konsekwencje prawne.

W sobotę, funkcjonariusze namysłowskiej drogówki zatrzymali 3 prawa jazdy za nadmierną prędkość. Niechlubny rekordzista to 19-letni kierowca osobowego opla, który jechał z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym. To aż o 87 km/h za dużo. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat i 10 punktów karnych.

Kolejni dwaj kierowcy, również w Świerczowie, nie dostosowali się do ograniczenia prędkości do 40 km/h. Wyniki prędkości 96 i 108 km/h zadecydowały o zatrzymaniu kierującym uprawnień na 3 miesiące i wystawienia mandatów z punktami karnymi.

Przypominamy, że jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych. Jest to związane między innymi z intensywnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem, czy też szybko zapadającym zmrokiem. Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim naraża życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!

Info i foto: KPP Namysłów

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Kraj: 9 291 nowych przypadków, 107 osób zmarło. Opolskie: 307 nowych przypadków, zmarło 8 osób. Raport 20.10.2020r.

wt Paź 20 , 2020
Podaj dalej!UdostępnijTweetPin0sharesKRAJ Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia mamy 9291 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165). Z powodu […]