Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Śmiertelne potrącenie pieszego w pobliżu miejscowości Podkamień

Podaj dalej!

W nocy z piątku na sobotę (19/20.11) około godziny 1 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na DW411 między Głuchołazami a Nysą w pobliżu miejscowości Podkamień.

 

24-letni kierujący mercedesem potrącił 41-letniego pieszego – mieszkańca Głuchołaz.

Mężczyzna zginął na miejscu. Pieszy szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał także na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

źródło: O!POLSKIE RATOWNICTWO

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Pożar kombajnu na polu. Maszyna spłonęła doszczętnie

sob. listopad 20 , 2021
W piątek 19 listopada w godzinach wieczornych straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze kombajnu w pobliżu miejscowości Pietrowice/Ciermięcice.   Po dojeździe strażaków na miejsce maszyny już była objęta ogniem. Mimo podjętych działań gaśniczych kombajn spłonął doszczętnie. Do pożaru zadysponowano zastępy z JRG Głubczyce, OSP Zopowy, OSP Pietrowice. Foto: OSP Zopowy źródło: O!POLSKIE RATOWNICTWO