Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Skuteczna walka policjantów o życie 65-latka

Podaj dalej!

O życiu Pana Tadeusza decydowały sekundy. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjantów z Komisariatu II Policji w Opolu, 65-latek nie miałby szans na powrót do zdrowia. Skoordynowane działania mundurowych, sprzęt na wyposażeniu i uporczywa walka o przywrócenie funkcji życiowych mają swój szczęśliwy finał. 65-latek zaczął samodzielnie oddychać i bezpiecznie trafił do szpitala.

 

18 listopada br. do Komisariatu II Policji w Opolu przyszedł mężczyzna. Mieszkaniec Opola oczekiwał na policjanta w poczekalni. Po kilku minutach, 65-latek na oczach oficera dyżurnego osunął się na ziemię. Na pomoc ruszył asp. Dariusz Rabenda, który po ocenie funkcji życiowych wezwał na pomoc policjantów z torbą medyczną. Mężczyzna nie reagował na bodźce zewnętrzne, nie miał wyczuwalnego tętna.

Dzielnicowi Daria Sałamon i Bartosz Pudlewski rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Podczas działań ratowniczych, mundurowi użyli sprzętu z torby medycznej który jest na wyposażeniu każdej jednostki komendy miejskiej. W trakcie oczekiwania na pogotowie, mężczyzna dwukrotnie odzyskiwał funkcje życiowe i ponownie je tracił. Na miejsce wezwano również zespół medyczny składający się z policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Funkcjonariusze wykonali defibrylację, założyli wkłucie obwodowe, dzięki czemu, po 20 minutach resuscytacji serce 65-latka podjęło samodzielną pracę. Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i bezpiecznie trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W takich sytuacjach, w których policjanci ratują ludzkie życie, liczy się szybkie, profesjonalne działanie. Każdemu takiemu zdarzeniu towarzyszą duże emocje, ale jak mówią sami policjanci, adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga skoncentrować się na działaniu. Wprawdzie z jednej strony czują napięcie i stres, ale jednocześnie radość i satysfakcję, że zdążyli i pomogli drugiemu człowiekowi.

Policja Opole

 

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Uciekał przed policjantami bo był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami

śr. listopad 24 , 2021
Do 5 lat więzienia może grozić zatrzymanemu kierowcy volkswagena. Mężczyzna uciekał przed policyjnym patrolem ponieważ był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.   W poniedziałek, około godziny 16:30 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zauważyli na ul. Kazimierza Wielkiego, […]