Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

ROAD SAFETY DAYS W NYSKIM POWIECIE – 18 WRZEŚNIA

Podaj dalej!

Nyscy funkcjonariusze włączą się w akcję pod nazwą „Road Safety Days”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „ROADPOL”. Akcja zostanie przeprowadzona podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności i jest ukierunkowana na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych .

W piątek tj. 18 września, policjanci  ruchu drogowego przeprowadzą na terenie powiatu nyskiego działania związane z obchodami Europejskiego Tygodnia Mobilności. Tego dnia we wszystkich europejskich krajach zostanie przeprowadzona akcja pod nazwą „Road Safety Days”. Podczas działań funkcjonariusze ruchu drogowego państw członkowskich ROADPOL oraz inne służby działające w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego będą dbały o to, aby śmiertelnych zdarzeń na drogach było jak najmniej.

Akcja „Road Safety Days” promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie. Z całą pewnością założenie to będzie niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Główne przyczyny wypadków drogowych w naszym regionie to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowanie wobec rowerzystów. Policjanci ruchu drogowego podczas działań „Road Safety Days” kontrolować będą prędkość kierujących w miejscach występowania zagrożeń, w celu skłonienia kierujących do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości. Nadzorowane będzie również zachowanie kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią grupę szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub doznania ciężkich obrażeń w wypadkach drogowych.

Uważajmy na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

748 nowych zachorowań w kraju. 70 na Opolszczyźnie. Raport dnia 21 września

pon Wrz 21 , 2020
Podaj dalej!UdostępnijTweetPin0sharesKRAJ Mamy 748 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (120), łódzkiego (93), pomorskiego (90), małopolskiego (83), opolskiego (70), podkarpackiego (58), wielkopolskiego (52), lubelskiego (48), śląskiego (45), kujawsko-pomorskiego (21), lubuskiego (15), podlaskiego (13), zachodniopomorskiego (12), warmińsko-mazurskiego (11), dolnośląskiego (9), świętokrzyskiego (8). – Z przykrością informujemy o śmierci 5 […]