Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

POLICJANCI Z OPOLA ODZYSKALI BLISKO 65 TYSIĘCY ZŁOTYCH NALEŻĄCYCH DO SENIORKI

Podaj dalej!

,,Mamo, jestem w banku. Straszna sprawa, jak najszybciej potrzebuję pieniędzy. Jeśli nie wpłacę 250 tys. zł. to posądzą mnie o defraudację”. Telefon z taką dramatyczną prośbą odebrała przed kilkoma dniami 79-letnia mieszkanka Opola. Dzwoniąca sprawiała wrażenie zdenerwowanej, mimo to dokładnie poinstruowała „matkę”, jak ma przekazać pieniądze, aby dotarły do niej w jak najkrótszym czasie.

Zaniepokojona seniorka zebrała swoje oszczędności – ponad 10 tyś euro i 18 tys. zł. i spakowała je do reklamówki. „Córka” powiedziała, że po pakunek zgłosi się kurier. I rzeczywiście, w błyskawicznym czasie w drzwiach seniorki stanął mężczyzna.

Po przekazaniu gotówki kobieta skontaktowała się z własną córką. W rozmowie szybko wyszło na jaw, że doszło do oszustwa. O sprawie zostali poinformowani policjanci z Opola. Do miejsca zamieszkania 79-latki udali się kryminalni i zebrali wszystkie potrzebne informacje.

Po kilku godzinach od oszustwa, prywatny telefon otrzymał policjant z wydziału kryminalnego z pierwszego komisariatu. Skontaktował się z nim znajomy taksówkarz. Jak się okazało, mężczyzna został poproszony o przejęcie paczki od innego taksówkarza, któremu na bramce autostradowej zepsuł się samochód. Tak jak i pierwszy kierowca, taksówkarz był w kontakcie z mężczyzną odpowiedzialnym za pakunek. Rozmówca co chwilę zmieniał adres doręczenia paczki i trasę przejazdu. Takie zachowanie zaniepokoiło taksówkarza, który postanowił skontaktować się ze znajomym policjantem. Od funkcjonariusza usłyszał, że prawdopodobnie wiezie pieniądze pochodzące z oszustwa.

O sprawie policjant zawiadomił kolegów z komendy miejskiej. Policjanci wskazali kierowcy najbliższą jednostkę do której miał się udać. W Środzie Śląskiej na mężczyznę oczekiwali już poinformowani o całej sprawie funkcjonariusze. Ci potwierdzili, że ponad63 tysięce złotych to pieniądze należące do mieszkanki Opola.

Dzięki wzorowej postawie ,,kuriera” seniorka odzyskała oszczędności swojego życia. To jednak nie koniec całej sprawy. Policjanci z Opola ustalają teraz, kto stoi za oszustwem.   KMP Opole

 

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wyłudzali drogie telefony komórkowe od różnych operatorów

pon Lut 22 , 2021
Funkcjonariusze KWP we Wrocławiu przy współpracy z kędzierzyńsko-kozielskimi policjantami zatrzymali 3 osoby podejrzane o liczne oszustwa. Mężczyznom przedstawiono 135 zarzutów. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili trzech mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy mieli wyłudzać drogie telefony komórkowe […]