Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Policja zatrzymała podejrzanych o napad na jubilera w Nysie

Podaj dalej!

Napad na jubileta, napad, napad w nysie, złodzieje u jubilera, okradziony jubiler, nysa, w nysie,

Dwie osoby w tymczasowym areszcie, jedna pod dozorem policji. Styczniowy napad na jubilera w Nysie przeprowadziła zorganizowana grupa.
Policja ustaliła osoby podejrzane o udział w napadzie na sklep jubilerski w Nysie.

Doszło do niego 12 stycznia o godzinie 14.40 przy ul. Prudnickiej, a część zdarzenia nagrały kamery monitoringu, zamontowane przez lokalną wspólnotę mieszkaniową.

Do sklepu jubilerskiego wszedł mężczyzna w kurtce służbowej Poczty Polskiej, z charakterystyczną torbą listonosza. Na głowie miał czapkę, a na twarzy maseczkę. W sklepie wykorzystał moment nieuwagi personelu, chwycił kasetkę z biżuterią i wybiegł z nią na chodnik.

Potem skręcił w bramę i podwórze kamienicy. Za złodziejem pobiegł bez namysłu właściciel sklepu. Na podwórzu dopadł uciekającego, obaj zaczęli się szarpać, upadli na ziemię, wreszcie złodziej upuścił część rzeczy i uciekł. Zdarzeniu przyglądał się spokojnie jakiś przechodzień.

  • Udało się ustalić trzech sprawców tej kradzieży rozbójniczej – mówi Sebastian Biegun, prokurator rejonowy w Nysie. – Wobec dwóch osób sąd na nasz wniosek zastosował tymczasowy areszt, wobec trzeciego prokurator zastosował dozór policji. Jeden z mężczyzn będzie odpowiadał w warunkach recydywy, wszyscy są znani policji. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden z podejrzanych niedługo po kradzieży zgłosił się do zakładu karnego, gdzie miał odbywać karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Nie ukrył się jednak za kratami, policjanci doprowadzili go z zakładu karnego do prokuratury, gdzie usłyszał kolejne zarzuty karne. Jeden z zatrzymanych to mieszkaniec powiatu nyskiego, dwaj pozostali pochodzą spoza powiatu.

Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Sprawcy współdziałali ze sobą, wspólnie przygotowali kradzież, podzielili się rolami, ale o szczegółach ustaleń śledztwa prokuratura nie chce jeszcze mówić. Źródło www.nto.pl

Foto Wspólnota Mieszkaniowa 207 Nysa

Policja zatrzymała podejrzanych o napad na jubilera w NysiePolicja zatrzymała podejrzanych o napad na jubilera w Nysie

Policja zatrzymała podejrzanych o napad na jubilera w Nysie

 

źródło: prostozopolskiego.pl

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

ZOSTAWIŁ PSA NA PARAPECIE NA ZWENĄTRZ BLOKU NA 9P !!!

śr Lut 10 , 2021
Mieszkaniec jednego z osiedli w Lubinie wystawił psa na parapet w bloku na 9 piętrze i zamknął okno. Zauważyła to mieszkanka Lubina, która wykazując się ogromną empatią, nie przeszła obok tego obojętnie i poinformowała policjantów. Dodatkowo, kobieta dramat zwierzęcia uwieczniła na nagraniu, na którym widać wystraszone zwierzę, które chce dostać […]