Po zdrowie! Marsz!

Podaj dalej!

Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski i Joanna Burska członek zarządu Powiatu Nyskiego wzięli udział imprezie pod hasłem “Marsz po zdrowie” zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Nysie i Powiat Nyski.

W marszu licznie wzięli udział mieszkańcy Powiatu Nyskiego, w tym także przedstawicie Domu Pomocy Społecznej w Korfantowie oraz podopieczni Zakładu Aktywizacji Zawodowej, bo, przypomnijmy, jednym z celów wydarzenia była właśnie aktywizacja osób niepełnosprawnych, które często mają niewiele okazji do wyjścia z domu

Do udziału w imprezie swoim przykładem motywował także Antoni Konopka, członek zarządu województwa.

Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 5 lub 7 km. Nie było mowy o rywalizacji, a tylko o dobrej zabawie i rekreacji. Na każdego uczestnika czekały medale i dyplomy.

– Uczestnikom w pokonaniu dystansu pomagali wolontariusze i członkowie LZS Siestrzechowice, bo to właśnie w tej miejscowości rozpoczął się marsz po zdrowie.

Powiat Nyski był współorganizatorem wydarzenia.

 

źródło: powiat nyski

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Obsługa kliena na zasadach sprzed pandemii

śr. czerwiec 2 , 2021
Starostwo Powiatowe w Nysie informuje, że od dnia 07.06.2021 r. obsługa klientów odbywać się będzie na zasadach jakie panowały przed wybuchem epidemii koronawirusa. Sprawy związane z rejestracją pojazdów oraz uprawnieniami do kierowania pojazdów załatwiane będą na głównej sali operacyjnej na 1 piętrze w godzinach od 7:30 do 15:00. Odbiór stałych […]