Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Nietypowe porwanie 25-latka. Policja prowadzi czynności wyjaśniające

Podaj dalej!

porwanie. porwanie w Nysia, porawnie przełęk, porawnie dorosłej osoby, porwany mężczyzna,

Kodeksowo to bezprawne pozbawienie wolności, w żargonie policyjnym krótkotrwale pozbawienie wolności.

Policja prowadzi dochodzenie.

Na razie policja z Nysy nie podaje jakie było tło zdarzenia, do którego doszło wczoraj około godziny 14:00 w Przełęku. Porwany miał zostać 25-letni mężczyzna, zaginał także jego pies. Po niedługim czasie (policja nie podaje jakim) oboje znaleźli się cali i zdrowi. Wiadomo jedynie, że mężczyzna został pozbawiony wolności przez nieokreślonych sprawców. Dochodzenie prowadzone jest pod kątem art. 189 kodeksu karnego, tj. bezprawnego pozbawienia wolności – w języku potocznym to po prostu porwanie lub uprowadzenie.

Policja dla dobra śledztwa nie podaje na razie jakie jest tło uprowadzenia, i czy ma ono związek z popełnieniem innych przestępstw. Nieoficjalnie doszło do przeszukiwania pojazdów w celu ustalenia okoliczności wydarzenia.

Porwanie to poważne przestępstwo

W Przełęku mieliśmy do czynienia z jego lżejszą formą. pozbawienie wolności 25 latka trwało  najwyżej kilka godzin )policja na razie nie podaje ile). Jeśli jednak uprowadzenie, czyli bezprawne pozbawienie wolności trwa dłużej niż 7 dni, przestępstwo takie zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a jeśli łączyło się ze szczególnym udręczeniem, traktowane jest jak zbrodnia, przy której karą może być nawet dożywocie – przypomina prokuratura.

Źródło: prostozopolskiego.pl
Foto: Archiwum

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Pożar instalacji sterującej w budynku jednorodzinnym

wt. sty 12 , 2021
W poniedziałek 11 stycznia po godzinie 15:20 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym w Karłowicach (powiat opolski). Po przybyciu na miejsce pierwszej jednostki, okazało się, że doszło do pożaru instalacji elektrycznej sterującej układem centralnego ogrzewania. Dzięki szybkiej reakcji domowników oraz błyskawicznej akcji gaśniczej, udało się szybko zapanować nad […]