Minister Moskwa: Polskie służby zbadają wpływ wycieku gazu w hucie w czeskim Trzyńcu

Podaj dalej!

„W związku z wyciekiem gazu, który miał miejsce zaledwie 4 km od granicy naszego kraju, podległe mi służby zbadają, jaki wpływ na środowisko po stronie polskiej miała awaria” – poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

23 listopada 2021 r., w godzinach nocnych, miała miejsce awaria zbiornika gazu w hucie w czeskim Trzyńcu, tuż przy granicy z Polską. Na polecenie minister klimatu i środowiska Anny Moskwy polskie służby rozpoznają czy wyciek gazu z huty wpłynął na stan środowiska po stronie polskiej.

Mobilne stacja pomiarowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska zbada w pasie przygranicznym czy nastąpiło przekroczenie parametrów środowiskowych po stronie polskiej. Chcemy być pewni, że polscy obywatele mogą czuć się bezpieczni

– podkreśliła minister Anna Moskwa.

Jak dodała szefowa resortu klimatu i środowiska, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zwróci się natomiast do czeskich służb o pełne wyjaśnienia dotyczące przyczyn awarii, jak i podjętych później działań w tym zakresie.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

ADRES

ul. Wawelska 52/54 (Wejście od ul. Reja 3/5)

00-922 Warszawa

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Tragiczny wypadek na obwodnicy Niemodlina. Nie żyje jedna osoba

sob. listopad 27 , 2021
W sobotę 27 listopada o godzinie 9:07 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Niemodlin, zastęp z OSP Tułowice i policję. Ze względu na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego zaalarmowano strażaków z OSP Polska Nowa Wieś, którzy swoim samochodem […]