Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Bohaterska postawa 10-latki pozwoliła uratować zdrowie, a być może i życie jej mamy

Podaj dalej!

W sobotę 19 września 2020 roku po godzinie 13 do Centrum Powiadomienia Ratunkowego w Opolu zadzwoniła 10-letnia Maja, której mama potrzebowała natychmiastowej pomocy lekarza.

Podczas rozmowy z operatorką CPR, dziewczynka spokojnie przekazywała informacje związane z aktualnym stanem zdrowia mamy, jak również co do adresu jej zamieszkania. Pomiędzy zgłaszającą a osobą po drugiej stronie słuchawki szybko wytworzyła się nić porozumienia. Operatorka poinstruowała Maję co ma zrobić, po czym uprzedziła dziewczynkę, że przekierowuje zgłoszenie do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

– Na miejsce zdarzenia, udali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu, którzy udzielili mamie Mai kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali osobę poszkodowaną pod opiekę przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego – informuje mł. asp. Łukasz Nowak z wydziału operacyjnego KW PSP Opole.

Mama Mai jest dumna z postawy swojej córki. Kobieta nie spodziewała się, że przekazywana przez lata wiedza co do postępowania w razie wystąpienia kryzysowej sytuacji, może dotyczyć jej samej.

Bohaterska postawa dziewczynki pozwoliła uratować zdrowie, a być może i życie jej mamy.

Gratulujemy postawy dziesięcioletniej Mai i zachęcamy do edukacji dzieci i młodzieży co do postępowania na wypadek wystąpienia zdarzenia kryzysowego.

Źródło: KW PSP Opole

9999

Artykuł Bohaterska postawa 10-latki pozwoliła uratować zdrowie, a być może i życie jej mamy pochodzi z serwisu O!Polskie Ratownictwo – www.ratownictwo.opole.pl.

źródło: O!POLSKIE RATOWNICTWO
Bohaterska postawa 10-latki pozwoliła uratować zdrowie, a być może i życie jej mamy

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Wkrótce gotowa będzie ścieżka spacerowa przez tzw.”Suchą Fosę”

śr Wrz 30 , 2020
Podaj dalej!UdostępnijTweetPin0shares Gmina rewitalizuje fragment terenu tzw. Suchej Fosy, nyskich fortyfikacji. Już w październiku będziemy mogli spacerować czy pojeździć na rowerze po zupełnie nowej ścieżce rekreacyjnej. Blisko 2-kilometrowy odcinek prowadzący przez fortyfikacje jest na ukończeniu. Rewitalizacja terenu rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie edukacyjnej ścieżki ekologicznej, […]