Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

36 interwencji po przejściu burzy z intensywnym deszczem nad powiatem głubczyckim

Podaj dalej!

W poniedziałek 17 sierpnia 2020 roku po południu nad terenem powiatu głubczyckiego przeszła burza z intensywnym opadem deszczu.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach, do godziny 7:30 dnia 18 sierpnia przyjęło w sumie 36 zgłoszeń dotyczących interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi. Zdarzenia dotyczyły głównie miejscowości Baborów oraz okolicy.

– Największa ilość zdarzeń (21) dotyczyła zalanych piwnic i budynków mieszkalnych. Osiem interwencji dotyczyło zalanych posesji, a 3 zdarzenia miały związek z zalanymi drogami. Ponadto w 4 zdarzeniach strażacy usuwali przewrócone i połamane drzewa – informuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Łącznie w zdarzeniach uczestniczyło 40 zastępów PSP i OSP w sile ponad 210 strażaków.

Zdjęcia: JRG Głubczyce oraz OSP powiatu głubczyckiego

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Na jadący samochód spadło drzewo.Z pomocą przyjechali strażacy (Zdjęcia)

wt Sie 18 , 2020
Podaj dalej!UdostępnijTweetPin0shares O godzinie 13:00 strażacy dostali wezwanie do powalonego drzewa, które spadło na auto. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży z JRG Opole, OSP Kup i policję. Po przyjeździe okazało się, że drzewo spadło na jadący samochód osobowy. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ucierpiał tylko dach auta. […]