Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/nysa.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Strażacy mają pełne ręce roboty po wtorkowych burzach

Podaj dalej!

We wtorek 28 lipca po godzinie 18 przez województwo opolskie przetoczyły się burze z silnym wiatrem oraz intensywnym opadem deszczu.

Od godziny 18 do 22 strażacy w województwie opolskim odnotowali 179 zdarzeń związanych z przejściem intensywnego frontu atmosferycznego.

Najwięcej zdarzeń bo aż 80 odnotowano w Opolu i powiecie opolskim (blisko 20 w toku). Po około 20 interwencji odnotowano w powiatach kluczborskim, namysłowskim, oleskim i prudnickim.

Łącznie w województwie odnotowano uszkodzenie 8 dachów. Pozostałe interwencje głównie dotyczą przewróconych drzew, połamanych konarów i gałęzi.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim gdzie od pioruna zapaliła się więźba dachowa. O tym zdarzeniu pisaliśmy w tym artykule.

W miejscowości Rożnów w powiecie kluczborskim doszło do zerwania poszycia dachu w budynku wielorodzinnym.

W zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych.

Foto: OSP Komprachcice i OSP Tarnów Opolski

Artykuł Strażacy mają pełne ręce roboty po wtorkowych burzach pochodzi z serwisu O!Polskie Ratownictwo – www.ratownictwo.opole.pl.

źródło: O!POLSKIE RATOWNICTWO
Strażacy mają pełne ręce roboty po wtorkowych burzach

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Pożar zboża i ścierniska. W akcji 7 zastępów straży pożarnej.

śr Lip 29 , 2020
Podaj dalej!UdostępnijTweetPin0shares We wtorek 28 lipca o godzinie 14 straż pożarna w Kluczborku została powiadomiona o pożarze zboża na pniu w miejscowości Nowa Wieś (koło Smard).   Na szczęście pożar udało się szybko opanować i nie dopuścić do większych strat. Spaleniu uległo około hektara zboża na pniu i dwa hektary ścierniska. […]